Mina sinnens fulla bruk med Anders Jansson
10 nov

Mina sinnens fulla bruk med Anders Jansson

Datum
10 november 20:00
Plats
Helsingborgs Konserthus Helsingborg

Populära komikern Anders Jansson är på en kritikerrosad Sverigeturné med sin nya föreställning ”Mina sinnens fulla bruk”. Showen har spelats för fullsatta salonger och förlängs under hösten 2023. I ”Mina sinnens fulla bruk” erbjuder komikern absurd och jordnära humor, pricksäkra imitationer och fysiskt skådespel. Föreställningen handlar om människans sinnen och är Anders tredje soloshow.

– Mina sinnens fulla bruk är en levande föreställning som jag skriver om lite grann hela tiden allteftersom det dyker upp nya idéer och uppslag. På så sätt blir den ständigt bättre, roligare och unik för varje uppsättning, säger Anders Jansson.

Arrangör
Kahlo AB

Mat och dryck
Slipp köer och förbeställ mat och dryck att avnjuta före konserten. Beställningen måste göras senast klockan 12.00 vardagen innan. Du kan även beställa på plats i Markelius Bar och Café, med reservation för slutförsäljning. Vi öppnar 1,5 timme innan konserten börjar. Förbeställ här

Övrig information
Rullstolsplats bokas på telefonnummer 042-10 42 80.

  • Helsingborgs Konserthus
  • Roskildegatan 1
  • 25221
  • Helsingborg
  • Boka här
  • Biljettsläpp: 9 februari 2023, 08:00
  • Återstående biljetter: 56
  • Biljettyper
  • Ordinarie
  • Sittande
  • Minimipris: 500 kr
  • Maximipris: 500 kr
  • Prisintervall
  • Minimipris för sittande: 500 kr
  • Maximipris för sittande: 500 kr
  • 10 november 2023, 20:00 - 21:30